Ing. Kristína Poláková, ACC

Život rozdáva karty, ale hráme s nimi my“. Arthur Schopenhauer

Verím, že vzdelávanie, osobnostný rozvoj a aktívne hľadanie vlastnej cesty v dobrých aj zložitých časoch dáva životu zmysel, zlepšuje jeho kvalitu, pomáha porozumieť sebe aj ľuďom okolo. Je krásne objavovať a využívať svoj potenciál.

Vzdelávaním dospelých sa zaoberám od roku 1993, aj keď na začiatku mojej kariéry bolo štúdium na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie, STU v Bratislave. Prvé zručnosti v personálnej oblasti som nadobudla pri manažérskej práci v potravinárskej výrobe.

Neskôr ma tento typ práce priviedol k štúdiu a vzdelávaniu osobného rozvoja človeka. Absolvovala som niekoľko dlhodobých študijných programov, napríklad „Personal Management“ v Nemecku, „Train the Trainer“ v Kanade, „Komunikation und Organisationsentwicklung“ vo Švajčiarsku. Odborné výcviky a školenia zamerané na koučing som absolvovala u domácich a zahraničných koučov. Boli medzi nimi Klára Giertlová, Vladimír Labáth, Peter Szabo, Dalibor Bednařík, Sandra Wilson a ďalší.

Dlhodobo spolupracujem s konzultačnou spoločnosťou „For Business Excellence — FBE Bratislava“ v oblasti biznisu. Počas vyše 1800 dní školení, workshopov a tréningov som viedla ľudí a tímy v oblasti komunikácie a konfliktov, zákazníckej orientácie či osobného rozvoja. Týkalo sa to  spoločností, ako sú VUB, Kooperativa, Telekom, SPP, IKEA, Oil Partners, obchodné reťazce a ďalšie.

Som dlhoročná členka medzinárodnej federácie koučov ICF a SAKO. Mám medzinárodnú certifikáciu ACC a PCIC pre integratívny koučing.

V posledných rokoch sa venujem aj spolupráci s neziskovými organizáciami, ako sú napríklad „Agentúra Manna“– chránená dielňa, „Teach for Slovakia“, „Nexteria“, domovy sociálnych služieb, detské domovy a individuálni klienti.

S manželom sme vychovali štyri deti, postavili jeden dom, zasadili zopár stromov a tešíme sa z vnúčat. Mám rada bicyklovanie, divadlo a knihy, turistiku a spoznávanie nových krajín, najmä ostrovov. 

Moji klienti prichádzajú s rôznymi témami, napríklad:

  • ako zvládať seba
  • ako sa rozhodnúť
  • ako sa adaptovať na zmenu
  • ako predísť vyhoreniu
  • ako si plniť sny

a iné.

Poskytujem klientom podporu formou koučingu, supervízie a poradenstva.

Kontakt: kristina_polak@orangemail.sk, kristina.polakova@3original.sk

Referencie:

S Kristínou Polákovou máme bohaté skúsenosti. Spolupracovali sme na viacerých zaujímavých projektoch, ktoré priniesli viacnásobný úžitok pre našu spoločnosť. Prínosom bolo najmä nastavenie procesov a pravidiel komunikácie, ktoré stále používame.  

Vždy keď potrebujeme, vieme, že sa môžeme na Kristínu obrátiť “.

Ing. Eva Cséfalvayová, zakladateľka a riaditeľka, Agentúra Manna — chránená dielňa

„Mám už celkom bohatú prax za sebou, koučujem, konzultujem. Niekedy však neviem ako ďalej, situácia vyzerá neriešiteľná. Niekedy mám naopak pocit, že viem všetko a nemám sa už kam posunúť. Našťastie nie som na to sám. Je tu Kristína Poláková. Skvelý človek, kouč, supervízor. A zrazu sú veci riešiteľné. Odpovede na otázky prichádzajú, veci sú jasnejšie. Supervízne stretnutia s ňou ma vždy obohatia, posunú profesionálne ďalej, otvoria mi nové pohľady. Pomáha mi to stále účinnejšie pomáhať mojim klientom. Ďakujem Kristíne  za jej ľudský, profesionálny a trpezlivý prístup“.

Patrik Tóth, lektor, konzultant, psychológ